Jump to content

Photo

TOTUL despre tractoare,combini si masini agricole

• Please log in to reply
22 replies to this topic

#21 IonutVsp

IonutVsp

junior

• Membri
  • Pip
  • 1 posts

Posted 01 November 2012 - 03:27 PM

Salut am si eu nevoie de un sfat din partea cuiva care are idee despre ce mi se petrece .. de ceva timp am cumparat un Deutz Fahr agroprima 6.16 ca cel din imagine http://www.technikbo...3273-1729-2.jpg si dupa cateva hectare de arat nu imi mai ridica plugul .. si nu inteleg de ce .. am schimbat uleiul dupa ce mi s-a spus ca cel ce era deja nu era de calitate am desfacut distribuitorul crezand ca e de la el .. dar e normal funcitoneaza in parametrii normali .. pompa la fel nu are nici o problema .. am cumparat astazi filtru de ulei nou si 40 de litri de ulei mobil 1 hidraulic.. am schimbat uleiul dar din pacate nu da nici un semn .. se intrampla ca si cum pompa ar trage in gol si nu reusesc sa imi dau seama de ce.. nu stiu ce sa mai incerc sa fac..

#22 tractormic

tractormic

junior

• Membri
  • Pip
  • 1 posts

Posted 12 July 2014 - 08:40 PM

Eu personal prefer tractoarele agrcole ford fabricate in marea britanie deoarece consider ca e cel mai bun raport pret / calitate. Pentru cateva exemplare de aceste tractoare te invit sa joci niste jocuri cu tractoare pentru a-ti creea o imagine completa despre aceste tractoare.

#23 Guest_liviu67chi_*

Guest_liviu67chi_*
  • Guests

Posted 14 November 2014 - 10:01 PM

salut! am probleme cu instalatia hidraulica ( de ridicare) la un tractor international 845 xl , ridicarea la tiranti a fost tot mai lenta solicit urgent ajutor

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users