Jump to content

Photo

Cazaresi facultati :D

• Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 tess

tess

junior

• Membri
  • Pip
  • 1 posts

Posted 12 August 2008 - 01:48 PM

Buna!! am terminat un an la drept si sincer vreau sa renunt deoarece nu mi-a placut niciodata . M-am inscris la drept pt k mama nu accepta k imi place sa fac o facultate de agricultura ori zootehnie ... pana la urma am decis sa fac ce e mai bn pt mine si am nevoie de informatie in legatura cu caminele si materiile facultatilor........ nu stiu sigur ce sa aleg zootehnie ori agricultura .... :blink:

#2 Ludovic Cziszter

Ludovic Cziszter

junior

• Membri
  • Pip
  • 73 posts

Posted 12 August 2008 - 08:18 PM

Poti sa intri pe site-ul universitatilor de stiinte agricole din tara: Timisoara, Bucuresti, Cluj si Iasi sau Craiova. Acolo vei afla foarte multe informatii despre admitere. Site-ul universitatii de stiinte agricole din timisoara este http://usab-tm.ro/. Poti afla celelalte site-uri cautand pe google.

Eu as opta pentru o facultate care imi va da o meserie pe o voi practica. Daca esti intr-o zona de campie poti alege agricultura. Daca ai posibilitate sa lucrezi cu animalele dupa ce termini facultate atunci poti face zootehnia.

Trebuie sa te decizi rapid pentru ca pentru sesiunea din toamna au mai ramas relativ putine locuri libere bugetate (adica fara taxa).

Daca esti din zona de vest a tarii pentru pofta poti veni la targul Agromalim din Arad in a doua saptamana a lunii septembrie.

Cu stima
Ludovic Cziszter
Conf.dr.ing.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users