Jump to content

Photo

Prepelite, fazani, pauni, etc

• Please log in to reply
45 replies to this topic

#21 acord

acord

junior

• Membri
  • Pip
  • 3 posts

Posted 19 June 2008 - 02:36 PM

Vand o pereche de pauni adulti (3 ani) si 6 oua.
Locuiesc in comuna Dudestii Noi (12 km de Timisoara).
Pentru cei interesati astept un mail pe adresa: a_1971_tm@yahoo.com
Pret orientativ: 800 euro

#22 MikeyManu

MikeyManu

junior

• Membri
  • Pip
  • 1 posts

Posted 09 December 2008 - 04:40 PM

cacale ... si cei care sunt interesati ... am eu un material despre fazani ... si multe altele despre ciuperci, melci, struti etc ... nu mai dati bani celor care stau cu burta in sus la birou si vand documentatie celor care vor sa munceasca !!!

Îmi poþi trimite ºi mie un material despre prepeliþe?
Mulþumesc!

wardegger@yahoo.com

#23 adriaan78

adriaan78

junior

• Membri
  • Pip
  • 2 posts

Posted 09 December 2008 - 07:54 PM

Buna ziua!
Incep prin a spune ca sunt total novice in acest domeniu
Vreau sa imi deschid o ferma de crescut fazani si as dori cat mai multe informatii legate de acest tip de ferma.Pentru incepur vreau sa fac ceva la o scara mai mica(detin un loc de 1000mp pe care vreau sa incep).
Mii de multumiri celor care ma pot ajuta cu sugestii si informatii referitoare la aceasta indeletnicire(cum se fac volierele , de unde sa iau fazani , care specii sunt cele mai indicate , cam cat m-ar costa totul , unde si cum se vand puii si familiile de fazani etc)
Va multumesc anticipat!

Mail de contact:
aldoiuadrian@yahoo.com

#24 XTJ

XTJ

junior

• Membri
  • Pip
  • 1 posts

Posted 30 December 2008 - 02:16 PM

Salutare

http://fermadefazani.freehostia.com nu mai este hostat...!?!
M-ar interesa mai multe informatii despre fazani... imi puteti trimite sau spune unde gasesc mai multe informatii?
Cu stima,
Adrian

#25 vali_ol

vali_ol

junior

• Membri
  • Pip
  • 1 posts

Posted 20 January 2009 - 03:23 PM

edited

#26 NELUL

NELUL

junior

• Membri
  • Pip
  • 3 posts

Posted 27 January 2009 - 09:32 PM

Tuturor celor interesati de acest domeniu, al cresterii prepelitelor, fazanilor, paunilor, gainilor de rasa, puilor de gaina, curca, boboci de rata si gasca, in sistem intensiv sau in mod ecologic/gospodaresc, le stau la dispozitie cu orice informatie, oferte de preturi pentru pasari, oua reproductie, furajare, informatii dobandite de-a lungul a 9 ani de experienta in domeniu.

Pentru mai multe detalii puteti vizita: http://www.quail.go.ro ; poze pe: http://picasaweb.goo...sariSiAnimale02 ; e-mail: ionut.cercel@gmail.com

sunt din slobozia si ma intereseaza 20 masculi de prepelita. dan_virban@yahoo.com

#27 claudiu77

claudiu77

junior

• Membri
  • Pip
  • 8 posts

Posted 03 March 2009 - 10:31 PM

va salut,sunt nou pe aci,va rog daca ma poate ajuta cineva ,de unde pot cumpara fazani si pauni si de unde pot gasi documentatie despre aceste pasari,va multumesc,dati un semn pe id livia_mec

#28 pisti2004

pisti2004

junior

• Membri
  • Pip
  • 2 posts

Posted 04 March 2009 - 11:08 PM

toata stima ,sant interesat ,in zona Baia Mare ,unde a-si putea gasi oua de prepelita de incubat,m-ar interesa si oua de incubat de gaini de rasa. :rolleyes:

#29 pisti2004

pisti2004

junior

• Membri
  • Pip
  • 2 posts

Posted 05 March 2009 - 07:56 PM

vand Incubator 150 ron
50 oua gaina
40 de rata
25 gasca
35 curca
id messenger pisti2004@yahoo.com

Attached Thumbnails

• dscf7048.jpg
  • dscf7048.jpg

#30 marianpcb

marianpcb

junior

• Membri
  • Pip
  • 1 posts

Posted 09 April 2009 - 08:20 PM

Buna seara,
As fi interesat sa-mi fac o ferma de fazani, problema este ca vreau ceva documentatie despre aceste pasari, crestere, climat, hrana, imperechere etc.
Ma pote ajuta cineva.
Va multumesc anticipat.

#31 4_FUN

4_FUN

junior

• Membri
  • Pip
  • 1 posts

Posted 10 August 2009 - 10:05 PM

cacale ... si cei care sunt interesati ... am eu un material despre fazani ... si multe altele despre ciuperci, melci, struti etc ... nu mai dati bani celor care stau cu burta in sus la birou si vand documentatie celor care vor sa munceasca !!!

salut, sunt interesat de un material pentru cresterea fazanilor si prepelitelor. Multumesc anticipat. adresa de e-mail: sylviu_ilie@yahoo.com

#32 rodi

rodi

junior

• Membri
  • Pip
  • 2 posts

Posted 24 August 2009 - 01:21 PM

Tuturor celor interesati de acest domeniu, al cresterii prepelitelor, fazanilor, paunilor, gainilor de rasa, puilor de gaina, curca, boboci de rata si gasca, in sistem intensiv sau in mod ecologic/gospodaresc, le stau la dispozitie cu orice informatie, oferte de preturi pentru pasari, oua reproductie, furajare, informatii dobandite de-a lungul a 9 ani de experienta in domeniu.

Pentru mai multe detalii puteti vizita: http://www.quail.go.ro ; poze pe: http://picasaweb.goo...sariSiAnimale02 ; e-mail: ionut.cercel@gmail.com

as dori sa-mi impartasiti si mie din cunostiintele dumneavoastra in cresterea prepelitelor,vreau sa-mi fac o crescatorie si nu prea stiu nimic

#33 rodi

rodi

junior

• Membri
  • Pip
  • 2 posts

Posted 24 August 2009 - 02:39 PM

as dori sa-mi impartasiti si mie din cunostiintele dumneavoastra in cresterea prepelitelor,vreau sa-mi fac o crescatorie si nu prea stiu nimic Email rodicamrnsc@yahoo.com

#34 bh-01-zup

bh-01-zup

junior

• Membri
  • Pip
  • 9 posts

Posted 12 November 2009 - 01:06 PM

cine este interesat de achizitia si cresterea de pasari exotice si de rasa sa ma contacteze
le satu la dispozitie cu informatii

Attached Thumbnails

• brahma_columbia_perche.jpg
  • rate_mandarin.jpg

#35 incubatoare

incubatoare

junior

• Membri
  • Pip
  • 9 posts

Posted 20 February 2010 - 07:44 PM

Vinde cineva prepelite si oua de incubat in jud. Hunedoara ?
Sunt interesat sa cumpar prepelite ouatoare.
Eu vand incubatoare electrice si pentru prepelite , doresc sa cresc prepelite japoneze dar nu gasesc sa cumpar. Daca ma poate ajuta cineva va rog sunati la Tel. 0744507642
Incubatoarele sunt la pagina http://www.electroun...tor-temperatura
Astept un mesaj.

Attached Thumbnails

• incubatoare.pui1.JPG

Incubatoare oua magazin on line www.electrounivers.aaz.ro ; expediem in toate localitatile prin curier tel. 0744507642

#36 bobilech

bobilech

junior

• Membri
  • Pip
  • 6 posts

Posted 01 March 2010 - 10:16 AM

WWW.CUSTIANIMALE.RO

#37 bobilech

bobilech

junior

• Membri
  • Pip
  • 6 posts

Posted 01 March 2010 - 10:24 AM

WWW.CUSTIANIMALE.RO

#38 katilinus

katilinus

junior

• Membri
  • Pip
  • 16 posts

Posted 05 March 2010 - 11:25 PM

Vinde cineva prepelite si oua de incubat in jud. Hunedoara ?
Sunt interesat sa cumpar prepelite ouatoare.
Eu vand incubatoare electrice si pentru prepelite , doresc sa cresc prepelite japoneze dar nu gasesc sa cumpar. Daca ma poate ajuta cineva va rog sunati la Tel. 0744507642
Incubatoarele sunt la pagina http://www.electroun...tor-temperatura
Astept un mesaj.

salut
vezi ca incubatorul pe care il vinzi tu se vinde cu 120 lei in Dedeman (tu il dai cu 170) si 120-130 la bisnitzari (am 2). doar sa prinzi un fraier care nu stie preturile...
si iti incap lejer 150 de oua de prepelita. nu 140. am incubat eu de vre-o 3 ori pana acum...
a... si oua de gaina nu incap 60. in jur de 54.
offtopic
ce ma nerveaza politica site-ului asta legat de reclama...
uitati .. oamenii astia au creat o sectiune separata pentru anunturi. si e mult mai usor de urmarit ...

#39 incubatoare

incubatoare

junior

• Membri
  • Pip
  • 9 posts

Posted 07 March 2010 - 05:08 PM

[quote name='katilinus' date='05 March 2010 - 11:25 PM' timestamp='1267824351' post='16784']
salut
vezi ca incubatorul pe care il vinzi tu se vinde
Nu stiu ce incubatoare ai vazut tu la ce en gros si ce legatura are cu forumul intrucat nu ai dreptate , incubatoarele pe care le vand sunt pe acte , noi cu garantie, vand aceste modele de peste 15 ani si le repar in garantie sunt unitate service a producatorului. Le folosesc personal in gospodarie , acest model Cleo are atasat un termometru electronic si in incubator incap maxin 140 de oua de prepelita, nu incap 150 cum sustii tu, atasat am pus foto cu incubatorul Cleo pe care il folosesc acum la prepelite. Pretul este de 140 lei cu termometru electrounic atasat, clientul plateste diferenta taxele de transport. Noi trimitem prin curier in toate localitatile din tara incubatoare cu acte si garantie. Sub pretul de fabricatie nu pot sa vand la bucata. Se acorda discount la vanzarea en gros....aici sunt alte preturi, nu confunda preturile afisate de depozitele en gros fara tva cu pretul la bucata en detail.
Atasat vezi incubatorul Cleo cu 140 ou de prepelita....unde mai pui tu inca 10 oua ? Oare de ce postezi fara sa verifici ce spui, doar din rautate ?

Attached Thumbnails

• oua.Cleo.JPG

Incubatoare oua magazin on line www.electrounivers.aaz.ro ; expediem in toate localitatile prin curier tel. 0744507642

#40 katilinus

katilinus

junior

• Membri
  • Pip
  • 16 posts

Posted 09 March 2010 - 04:59 PM

omule, nu sunt rautacios, vinde-ti marfa, asigura service.
dar... daca nu as fi luat 2 incubatoare din astea (vrei sa iti trimit si eu o poza cu 150 de oua ? ) si nu as fi incubat de cateva ori 150 de oua de prepelita.. nu as fi comentat.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users