Jump to content

Photo

pentru gaini ouatoare

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 danny87

danny87

junior

• Membri
  • Pip
  • 7 posts

Posted 06 September 2008 - 12:04 PM

salut, poate sa-mi spuna cineva daca in perioada naparlirii gainilor outoare, se opresc din ouat,si daca da cat tine perioada asta, mersi

#2 leonardstafie

leonardstafie

Moderator

• Moderatori
  • Pip
  • 38 posts
  • Interests:avicultura

Posted 15 September 2008 - 09:15 AM

salut, poate sa-mi spuna cineva daca in perioada naparlirii gainilor outoare, se opresc din ouat,si daca da cat tine perioada asta, mersi

normal ca in perioada de naparlire gainile ouatoare sa se opreasca din ouat. din punct de vedere al duratei sunt mai multi factori care influenteaza acest lucru,
o zi buna

dr. ing. Leonard Constantin Stafie

#3 danny87

danny87

junior

• Membri
  • Pip
  • 7 posts

Posted 22 September 2008 - 04:13 PM

domnu Leonard Stafie ma puteti ajuta cu ceva documentatie pentru gaini outoare, ceva despre narparlire, furaje, ratie de munca, orce despre gaini. multumensc

#4 kinder

kinder

junior

• Membri
  • Pip
  • 4 posts

Posted 15 January 2009 - 05:07 PM

Domnilor ! Va rog sa ma ajutati si pe mine cu ceva sfaturi. Vreau sa cresc gaini pentru oua. Care rase sunt cele mai bune si unde pot sa gasesc oua sau pui ?

Caut de mult timp o anumita rasa de rate - alergatoare indiana - unde pot sa gasesc asa ceva ? Va multumesc mult !!!!!!!!!

#5 Justinian

Justinian

junior

• Membri
  • Pip
  • 2 posts

Posted 06 February 2009 - 07:20 PM

Domnilor ! Va rog sa ma ajutati si pe mine cu ceva sfaturi. Vreau sa cresc gaini pentru oua. Care rase sunt cele mai bune si unde pot sa gasesc oua sau pui ?

Caut de mult timp o anumita rasa de rate - alergatoare indiana - unde pot sa gasesc asa ceva ? Va multumesc mult !!!!!!!!!

si eu am aceeasi intrebare ca tine, poate ne da cineva raspunsul

#6 leonardstafie

leonardstafie

Moderator

• Moderatori
  • Pip
  • 38 posts

Posted 10 February 2009 - 08:07 PM

domnu Leonard Stafie ma puteti ajuta cu ceva documentatie pentru gaini outoare, ceva despre narparlire, furaje, ratie de munca, orce despre gaini. multumensc

:rolleyes: fara sa va oblig dar pentru ca este la un pret rezonabil, 6,5 lei cumparati de pe Agroshop cartea Ghid de crestere a gainilor ouatoare si cred ca pentru primii pasi este suficcient

#7 leonardstafie

leonardstafie

Moderator

• Moderatori
  • Pip
  • 38 posts

Posted 10 February 2009 - 08:08 PM

si eu am aceeasi intrebare ca tine, poate ne da cineva raspunsul

invercati la asociatiile crescatorilor de pasari de genofond si cred ca o sa gasiti ce cautati la acesti pasionati de crestere a pasarilor

#8 ardelean94

ardelean94

junior

• Membri
  • Pip
  • 1 posts

Posted 07 March 2009 - 01:07 PM

Buna poate sami spuna si mie cineva , ce sa ma fac cu gainile ca-mi mananca toate oale sunt gaini mixte am incercat toate modalitatile va rog frumos sa ma ajutati adresa de email contactatima va rog daniela_29mai@yahoo.com

#9 gmo

gmo

junior

• Membri
  • Pip
  • 12 posts

Posted 02 May 2009 - 11:23 AM

Buna poate sami spuna si mie cineva , ce sa ma fac cu gainile ca-mi mananca toate oale sunt gaini mixte am incercat toate modalitatile va rog frumos sa ma ajutati adresa de email contactatima va rog daniela_29mai@yahoo.com

ai raspuns mai jos la un alt topic
http://forum.agroinf...?showtopic=7849
bafta

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users