Jump to content

Photo

Despre LaDorna

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 MCristi

MCristi

junior

• Membri
  • Pip
  • 1 posts

Posted 09 July 2005 - 12:20 PM

Doresc sa-i contactez pe cei de LaDorna pentru a-mi realiza o ferma de vaci.
Stie cineva daca e de bine sau de rau ?
La ce trebuie sa fiu atent ?

#2 zecedani

zecedani

junior

• Membri
  • Pip
  • 63 posts

Posted 13 July 2005 - 08:33 PM

<{POST_SNAPBACK}>

Salut
Nu stiu daca e bine sau rau, dar uite si o adresa de mail de la cineva de la Danone pentru a compara ofertele si conditiile
adriandina@danone.com

As vrea sa stiu si eu care sunt cunditiile celor de la La Dorna.
Va rog daca se poate sa le postati pe forum pentru a le discuta cu ceilalti, sau macar sa mi le trimiteti pe mail la zecedani@yahoo.co.uk

Mult succes
Cu Stima
Petrica Daniel

#3 consultant-sapard

consultant-sapard

junior

• Membri
  • Pip
  • 14 posts

Posted 25 July 2005 - 01:41 PM

Nu stiu de bine sau rau dar va intreb daca va finanteaza la jumatate precum SAPARD-ul, fara nici o conditie?

#4 a_ladorna

a_ladorna

junior

• Membri
  • Pip
  • 1 posts

Posted 26 July 2005 - 09:14 AM

<{POST_SNAPBACK}>

Pentru MCristi si toti cei interesati de realizarea unui proiect comun cu grupul LaDORNA, iata datele noastre de contact:

Cabinet Vice-presedinte Operatiuni si Dezvoltare
Tel. 021 - 211 14 15 - int. 239
Fax: 021 / 211 14 21 sau
e-mail asistent vice-presedinte: anca.avasilichioaei@ladorna.ro.

Pentru informatii privind posibilitati concrete de colaborare cu grupul LaDORNA, coordonatorii nostri de proiecte din regiuni va stau de asemenea la dispozitie.

#5 sofia cavaleru

sofia cavaleru

junior

• Membri
  • Pip
  • 53 posts

Posted 01 August 2005 - 11:53 AM

Stimate domn Mcristi,e de bine,v-as intreba doar ce experienta aveti cu vacile?
De unde doriti sa le achizitionati? ce rase? ce virste?

#6 zooconsult

zooconsult

membru junior

• Moderatori
  • PipPip
  • 134 posts

Posted 06 August 2005 - 08:58 AM

Dat fiind faptul ca pe forum s-a vorbit si se vorbeste mult despre formele de posibila asociere intre crescatorii de animale si intre producatorii agricoli in general, iata aici o discutie despre o posibila forma de asociere. In fapt, ceea ce LaDorna face prin proiectele sale de finantare, este o forma de asociere, o forma de integrare de fapt pe langa un procesator.
Dupa parerea mea, astfel de integrari ar fi posibile si in alte domenii de crestere a animalelor sau de productie vegetala.
ZooConsult Romania

http://www.zooconsult.go.ro/

#7 zooconsult

zooconsult

membru junior

• Moderatori
  • PipPip
  • 134 posts

Posted 06 August 2005 - 09:02 AM

Nu stiu de bine sau rau dar va intreb daca va finanteaza la jumatate precum SAPARD-ul, fara nici o conditie?

<{POST_SNAPBACK}>

Nu doresc sa incerc sa dau detalii despre modul in care LaDorna face finantarile(acest lucru il puteti afla de la sursa), sau sa compar cu sistemul de finantare SAPARD, vreau doar sa spun ca cei de LaDorna asigura toata logistica pentru ferma care o finanteaza, esalonand rambursarea pe baza contractului ferm dintre producator si procesator, conditiile in care aceasta are loc fiind reciproc avantajoase. In definitiv dezvoltarea celor doi parteneri trebuie sa fie in folosul ambilor.
ZooConsult Romania

http://www.zooconsult.go.ro/

#8 STEF

STEF

junior

• Membri
  • Pip
  • 4 posts

Posted 02 March 2006 - 04:42 PM

Pentru MCristi si toti cei interesati de realizarea unui proiect comun cu grupul LaDORNA, iata datele noastre de contact:

Cabinet Vice-presedinte Operatiuni si Dezvoltare
Tel. 021 -  211 14 15 - int. 239
Fax: 021 / 211 14 21 sau
e-mail asistent vice-presedinte: anca.avasilichioaei@ladorna.ro.

Pentru informatii privind posibilitati concrete de colaborare cu grupul LaDORNA, coordonatorii nostri de proiecte din regiuni va stau de asemenea la dispozitie.

<{POST_SNAPBACK}>

La adresa de mail mai sus mentionata de catre dumneavoastra sincer sa fiu nu cred ca poate raspunde nimeni(sau nu stiu daca receptioneaza cineva mail-urile)
Am trimis de cateva saptamani un mail cerand informatii mai mute despre infintarea unei ferme prin intermediu celor de la LaDorna dar nu am primit inca nici un raspuns
Poate cineva sa ma ajute cu mai multe informatii legate de cum si prin ce intermediu se poate lua legatura(alta decat pe mail)?

#9 poolonik

poolonik

junior

• Membri
  • Pip
  • 62 posts

Posted 03 March 2006 - 12:14 AM

Salut,intradevar la adresa de mail nu raspunde nimeni dar numerele de telefon sunt valabile ,eu am luat legatura cu dansii numai ca din "pacate" in zona Brailei inca nu s-au extins.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users