Jump to content

Photo

Chinchila

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 Costy

Costy

junior

• Membri
  • Pip
  • 1 posts

Posted 31 March 2005 - 09:45 PM

Sunt nou in domeniu cresterii chinchi-lelor si as avea 3 amri intrebari:
- Se acorda fonduri sapard pentru cresterea chinchilelor?
- Unde gasesc firmele ce vor sa achizitioneze chinchile?
- Este adevarat ce am auzit, cum ca chinchilele ar fi comestibile?

#2 zooconsult

zooconsult

membru junior

• Moderatori
  • PipPip
  • 134 posts

Posted 04 June 2005 - 06:16 PM

Pentru a putea sa-ti raspund la primele doua intrebari am nevoie de putin timp de documentare, dar la a treia iti raspund cu certitudine afirmativ. Cincilele sunt comestibile, mai bine zis carnea lor, fiind asemanatoare atat ca structura histologica, compozitie biochimica cat si in ceea ce priveste gustul cu ceea de iepure de casa.
ZooConsult Romania

http://www.zooconsult.go.ro/

#3 gghise

gghise

REVISTA FERMA

• Admin
  • PipPip
  • 156 posts

Posted 07 June 2005 - 02:00 PM

- In cadrul programului SAPARD, masura 3.4 "Dezvoltarea si diversificarea activitatilor economice care sa genereze activitati multiple si venituri alternative", cresterea chinchilelor nu este inclusa in categoria cheltuielilor eligibile, desi alte activitati precum cresterea melcilor, broastelor, viermilor de matase, etc. sunt eligibile. Pentru informatii despre programul SAPARD puteti consulta site-ul www.sapard.ro.
- Pentru informatii referitoare la firme care achizitioneaza chinchile va puteti adresa dlui Radu Patan, tel. 0722 397006.
Ghise

#4 jingaalin

jingaalin

junior

• Membri
  • Pip
  • 1 posts

Posted 28 April 2006 - 06:32 PM

[quote name='zooconsult' date='Jun 5 2005, 01:46 AM']
Pentru a putea sa-ti raspund la primele doua intrebari am nevoie de putin timp de documentare, dar la a treia iti raspund cu certitudine afirmativ. Cincilele sunt comestibile, mai bine zis carnea lor, fiind asemanatoare atat ca structura histologica, compozitie biochimica cat si in ceea ce priveste gustul cu ceea de iepure de casa.

<{POST_SNAPBACK}>

[/quote
As fi interesat sa aflu mai multe despre carnea de chinchilla. Daca puteti sa-mi dati niste nume de situri, sau orice document din care sa reiasa ca este comestibila. Va multumesc

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users