Jump to content

Photo

ANUNTURI VANZARI/CUMPARARI ANIMALE

• This topic is locked This topic is locked
21 replies to this topic

#21 lotzi

lotzi

junior

• Membri
  • Pip
  • 8 posts

Posted 21 January 2011 - 03:41 PM

Salutari tuturor , in ceea ce priveste comercializarea animalelor in romania cred ca treaba merge pe drumul cel bun pt ca deja sunt persoane care stiu sa aprecieze ce este bun si calitatea produselor , mai de ceva vreme din cate imi amintesc cred ca era chiar inainte de sarbatori am vazut intr-o duminica la viata satului un reportaj despre o firma de undeva pe la suceava (imi pare rau dar nu imi amintesc localitatea)si proprietarul era foarte interesat in ceea ce priveste rasele de carne si avea deja inceput un proiect pt constructia unui abator si urmatorul pas spunea ca ar fi o ferma prin care sa poata sa isi asigure materia prima ceea ce ma face sa cred ca incetul cu incetul lucrurile trebuie sa o ia pe drumul cel bun iar ceea ce cumpara acuma abatoarele de la tarani se cam termina .
In fine sa speram ca totul o sa se schimbe spre mai bine .

#22 Grig

Grig

junior

• Membri
  • Pip
  • 84 posts

Posted 23 January 2011 - 10:41 AM

Salutari tuturor , in ceea ce priveste comercializarea animalelor in romania cred ca treaba merge pe drumul cel bun pt ca deja sunt persoane care stiu sa aprecieze ce este bun si calitatea produselor , mai de ceva vreme din cate imi amintesc cred ca era chiar inainte de sarbatori am vazut intr-o duminica la viata satului un reportaj despre o firma de undeva pe la suceava (imi pare rau dar nu imi amintesc localitatea)si proprietarul era foarte interesat in ceea ce priveste rasele de carne si avea deja inceput un proiect pt constructia unui abator si urmatorul pas spunea ca ar fi o ferma prin care sa poata sa isi asigure materia prima ceea ce ma face sa cred ca incetul cu incetul lucrurile trebuie sa o ia pe drumul cel bun iar ceea ce cumpara acuma abatoarele de la tarani se cam termina .
In fine sa speram ca totul o sa se schimbe spre mai bine .

Ai dreptate, suntem pe drumul cel bun,depinde ce noi cat de lung va fi acest drum.Deocamdata suntem putini crescatori de vaci de carne in tara si este greu sa ne organizam datorita faptului ca suntem "imprastiati" prin toata tara. Greu dar nu imposibil. Vanzarea organizata are multe avantaje,dar trebuie ca oferta sa fie mare pt. a putea conta pe piata.Din pacate in Romania nu exista o piata a carnii de calitate,deoarece nu prea a fost carne de vita de calitate.Sa speram ca odata cu cresterea numarului de ferme de vaci de carne si o mai mare mediatizare a acestora "va iesi soarele si pe strada noastra".

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users