Jump to content

Photo

oi sectiune tehnologica

• Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 dummit

dummit

junior

• Membri
  • Pip
  • 2 posts

Posted 23 May 2006 - 11:57 AM

Lucrez la o firma de proiectare si de curand am avut de realizat proiectul pentru un saivan de oi. Am folosit tehnologia din carti dar sunt destul de vechi si nu stiu daca mai corespund normelor actuale si in special normelor europene. V-as ruga daca are cineva sau poate sa-mi trimita o plansa cu compartimentarea saivanului, dupa normele actuale sau sa ma indrume spre cineva cara ma poate ajuta.
Va multumesc!

De asemenea puteti lasa mesaje si in mail`ul meu
d3mon_rom@yahoo.com

#2 ioan.hutu

ioan.hutu

junior

• Moderatori
  • Pip
  • 97 posts

Posted 25 May 2006 - 07:16 PM

Lucrez la o firma de proiectare si de curand am avut de realizat proiectul pentru un saivan de oi. Am folosit tehnologia din carti dar sunt destul de vechi si nu stiu daca mai corespund normelor actuale si in special normelor europene. V-as ruga daca are cineva sau poate sa-mi trimita o plansa cu compartimentarea saivanului, dupa normele actuale sau sa ma indrume spre cineva cara ma poate ajuta.
Va multumesc!

De asemenea puteti lasa mesaje si in mail`ul meu
d3mon_rom@yahoo.com

<{POST_SNAPBACK}>

Este foarte ambiguu. Eu cred ca ai mai multe posibilitati:

1. Intreaba un tehnolog.
2. Posteaza pe site ce ai facut si iti spunem ce nu e bine.
Centrul de Consiliere -Unitate de Extensie - Universitatea de Stiinte Agricole si Medicina Veterinara, Facultatea de Medicina Veterinara, Timisoara
http://www.unitate-extensie.org.ro

#3 viosnarec

viosnarec

junior

• Membri
  • Pip
  • 21 posts

Posted 02 June 2006 - 12:33 AM

Iata un link Canadian unde se pot gasi planuri cu stîne...

http://www.cps.gov.o...h4000/sheep.htm

Tine-ma la curent cu activitatea voastra;
Mai tîrziu poate si eu am nevoie de un proiect

acum am un adapost pentru +- 300 de oi, cu diferite compartimentari. L-am facut încercînd sa respect ce am vazut în Franta. dar este oare bine? Pe aici se zice ca oile nu au nevoie de asa ceva...

Poti trimite planul facut de voi?
trebuie compartimentari pentru fatari, pentru miei, berbeci...

Daca este nevoie pot intermedia cumpararea de adapatori, cablu pt împiedicarea înghetarii canalizarilor si multe alte articole pentru cresterea oilor (nu numai)

Aurica

#4 D.creft

D.creft

junior

• Membri
  • Pip
  • 3 posts

Posted 09 October 2009 - 05:51 AM

O intrebare rugaminte: o sectiune a forumului despre sport, unde sa discutam despre sport. Stiri, comentarii, rezultate, etc. Poate mai sunt si altii interesati.
Stiu ca este "Recursul etapei", dar acolo se discuta despre emisiune, numai despre fotbal, nu despre sport, in general.
Va multumesc.

#5 Valy B.

Valy B.

junior

• Membri
  • Pip
  • 5 posts

Posted 09 October 2009 - 04:08 PM

Cu siguranta vei gasi la OJCA niste ghiduri de cresterea ovinelor complete, cat de cat. Eu am pe undeva un document, dar sa vad daca il gasesc si unde il pun. da-mi un PM cu mailul tau sa iti trimit cand il gasesc.

Tu ala cu sportul, daca nu vrei sa pui un bou in poarta sau sa scoti 11 porci pe teren sa joace, cum de altfel gasesti la majoritatea echipelor in Romania, atunci nu ai ce cauta pe un forum agricol. Valea.

#6 cristian834

cristian834

junior

• Membri
  • Pip
  • 19 posts

Posted 09 October 2009 - 07:54 PM

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users