Jump to content

Photo

Fonduri structurale

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 consultant-sapard

consultant-sapard

junior

• Membri
  • Pip
  • 14 posts

Posted 07 January 2007 - 02:18 AM

SAPARD-ul a murit. Traiasca noile FONDURI STRUCTURALE.
SAPARD-ul a fost o copilarie de 1 mld EUR in 5 ani. Acum avem cca 1 mld in fiecare an.
Profitati! Profitati! Profitati!

#2 solovastru

solovastru

junior

• Membri
  • Pip
  • 4 posts

Posted 09 January 2007 - 06:43 PM

Daca am afla mai multe detalii, am profita, profita, profita. Spune-ne ceva programe concrete si te urmam.

#3 Ragnagorsk

Ragnagorsk

junior

• Membri
  • Pip
  • 1 posts

Posted 10 January 2007 - 05:42 PM

Rugam detalii. Multumim!

#4 consultant-sapard

consultant-sapard

junior

• Membri
  • Pip
  • 14 posts

Posted 10 January 2007 - 11:28 PM

Detaliile lipsesc datorita onor guvernantilor. Presati si voi si cereti la http://www.maap.ro/p...tact.php?lang=2 ghidul solicitantului. In principiu conditiile sunt similare celor de la SAPARD. Oricum, sunt fonduri in 2007 cat in 4 ani de SAPARD.
Pana atunci definiti-va proiectul. Este f.f.f.f. important sa stiti ce vreti sa faceti. Atunci cand faceti diferenta intre "Vreau un grajd de 20 vite lapte" si "Vreau un grajd de 20 vite lapte la normele UE care sa-mi aduca un profit anual de 24% fata de suma investita si cu posibilitati de extindere", atunci cand faceti aceasta diferenta, inseamna ca 50% este aranjat.
Voi trebuie sa va definiti exact ceea ce vreti. Sigur ca va puteti sfatui cu mama, tata, prietenii, consultanti (semi)profesionisti. Ei va vor da 1 milion de sfaturi, pareri sau idei alternative dar VOI TREBUIE SA VA DEFINITI EXACT CEEA CE VRETI SA FACETI.

#5 abeba

abeba

junior

• Membri
  • Pip
  • 7 posts

Posted 17 October 2007 - 11:21 AM

Da-mi voie sa te contrazic - Fondul European de Dezvoltare Rurala- FEADR are alocati 19 mild de euro pentru o perioada de 6 ani ( 2007-2013)ceea ce inseamna mai mult decat 1 mld pe an, iar FEADR nu face parte din fondurile structurale, e un fond separat de cele structurale( POS CCE, POS DRU, POS MEDIU, POS Transport POR samd). Acestea din urma au o alta alocare si anume aproximativ 11 mild de euro tot pe 7 ani.

Fodurile structurale +FEARD au impreuna 30 mld de euro alocati.

Spor la accesare!

[quote name='consultant-sapard' date='Jan 7 2007, 03:18 AM' post='2306']
SAPARD-ul a murit. Traiasca noile FONDURI STRUCTURALE.
SAPARD-ul a fost o copilarie de 1 mld EUR in 5 ani. Acum avem cca 1 mld in fiecare an.
Profitati! Profitati! Profitati!
[/quote]

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users