Jump to content

Atentie la GPS-ul agricol Matrix 570

gps agricol gps agricultura gps ghidare gps masurare masurare suprafata

• Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 Guest_dan-gitcan_*

Guest_dan-gitcan_*
  • Guests

Posted 15 March 2014 - 10:19 AM

Am cumparat recent (de la Agri Inovatie din Timisoara) un GPS agricol Matrix 570. Am fost foarte bucuros cand l-am receptionat considerand ca am facut o afacere foarte buna (pretul de achizitie a fost sub cel al pietiei). Mare insa a fost deceptia, cand cautand informatii despre noua achizitie (pe site-ul producatorului american), am aflat cu stupoare de ce am platit mai putini bani. Matrix 570 are mai multe versiuni: G, GS, Pro G, Pro GS, Pro GSI. Diferenta de la o versiune la alta este semnificativa in ceea ce priveste functiile disponibile & performante de procesare.  Versiunea care am achizitionat-o eu este una destul de veche, limitata in functii fata de ultima versiune (probabil cei de la Agri Inovatie au stocuri importante din vechile versiuni). Asa ca m-am trezit cu echivalentul unei Dacii 1310 cand eu am dorit sa achizitionez un Logan. Aviz pentru amatorii de chilipiruri, fiti siguri ca ceea ce comandati are functiile dorite. Pentru mine e prea tarziu! sad.png

PS: Intre timp am aflat de la alti colegi agricultori ca ultima versiune poate fi gasita pe piata impreuna cu un soft simplu pentru evidenta lucrarilor & operatiunilor si trasabilitatea parcelelor.

Attached Thumbnails

• matrixpro570g_left_vv_perspective-uk.jpg

#2 rpetrescu

rpetrescu

junior

• Membri
  • Pip
  • 1 posts

Posted 15 March 2014 - 02:00 PM

Doar Matrix-urile PRO GS vor putea evolua catre PRO GSI, se vede clar din notificarea producatorului (TeeJet):

http://www.teejet.co...nstructions.pdf

http://www.teejet.co...nstructions.pdf

Modelele G si Pro G nu au fost rele, dar nu se pot compara ca functionalitatile si performantele tehnice ale modelelor PRO GS si PRO GSI.

#3 radu.calimanescu

radu.calimanescu

junior

• Membri
  • Pip
  • 4 posts

Posted 30 March 2014 - 04:45 PM

Si eu am patit-o! Cei de la Agri Inovatie m-au asigurat ca e cea mai buna oferta a pietei si ca modelul 570 G este ultima versiune, iar in rezultat am realizat o afacere paguboasa. Vecinul meu are un GPS agricol Matrix PRO 570 GSI (din ce am dat eu la cautare, este ultima versiune), iar diferenta este imensa fata de modelul Pro G, atat la functii cat is la viteza si precizia de lucru.

Ce sa mai, banda de escroci acesti "agro-inovationisti", mare atentie la ei.

#4 radu.calimanescu

radu.calimanescu

junior

• Membri
  • Pip
  • 4 posts

Posted 30 March 2014 - 05:03 PM

Pentru necunoscatori iata difererenta intre un GPS agricol Matrix 570 G si Matrix PRO 570 GS.

diferentaGPSagricolMatrixPROGProGSI.jpg

#5 radu.calimanescu

radu.calimanescu

junior

• Membri
  • Pip
  • 4 posts

Posted 30 March 2014 - 05:05 PM

diferentaGPSagricolMatrixPROGProGSI.jpg

#6 radu.calimanescu

radu.calimanescu

junior

• Membri
  • Pip
  • 4 posts

Posted 30 March 2014 - 05:15 PM

Ultima versiune de Matrix 570:   InnovGPS PRO 570GSI

Crap de ciuda cand il vad la vecinul meu

matrix13.gif

#7 george.p

george.p

junior

• Membri
  • Pip
  • 2 posts

Posted 04 April 2014 - 11:41 AM

Fac si eu parte din cei care a luat teapa de la Agri Inovatie. Am cumparatun mojoMINI de la ei, iar peste cateva saptamani am descoperit ca prietenul meu a cumparat de la o alta societate, la acelasi pret un mojoMINI care are si soft de vizualizare parcele masurate si evidenta parcele (evidenta lucrarilor efectuate pentru fiecare parcela) & transformare in diferite formate incus compatibile cu site-ul APIA. 

Aviz celor care vor sa faca o afacere buna! Daca dadeam cu 9 Euro in plus aveam si un soft care separat costa peste 100 de Euros.

#8 george.p

george.p

junior

• Membri
  • Pip
  • 2 posts

Posted 04 April 2014 - 11:45 AM

imagine-soft-evidenta-parcele.jpg

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users