Jump to content

Photo

am nevoie de ajutor, va rog

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 cocosu rosu

cocosu rosu

junior

• Membri
  • Pip
  • 1 posts

Posted 09 August 2007 - 05:20 PM

de azi de dimineata am o discutie cu colegii mei si vrem sa ne lamurim odata pentru totdeauna despre modul de imperechere al cocosului cu gaina. va rugam sa ne ajutati pentru ca deja mai avem putin si ne paruim :blink:
cum se produce practic imperecherea?

#2 titiutza

titiutza

junior

• Membri
  • Pip
  • 1 posts

Posted 09 August 2007 - 05:28 PM

Si eu ma confrunt cu aceiasi problema. Am avut discutii interminabile cu prieteni pe acest subiect!!!
Chiar as vrea si eu tare mult sa aflu raspunsul la aceasta intrebare

#3 DAP

DAP

junior

• Membri
  • Pip
  • 19 posts

Posted 16 November 2007 - 07:56 PM

Intrebarea ta este pe cat de ambigua, pe atat de ciudata...
Cum se imperecheaza cocosul cu gaina... simplu prin copulare!
Cocosul imobilizeaza gaina, de obicei prin folosirea ciocului cu care se prinde de penele gainii din regiunea cefei. Picioarele, si pintenul ;) cocosului sunt fixate inapoia aripilor gainii, tot cu rol de imobilizare. Dupa imobilizarea zburatorii nefericite (atentie mare: gaina nu are orgasm, deci sa nu intrebi asta in topicul urmator) are loc copularea propriu-zisa in care cocosul isi depune materialul seminal in oviductul gainii (repet- nefericite).
CLICK AICI pentru o scurta lectie de anatomia pasarii

#4 dragro10

dragro10

junior

• Membri
  • Pip
  • 37 posts

Posted 26 November 2007 - 01:39 PM

Intrebarea ta este pe cat de ambigua, pe atat de ciudata...
Cum se imperecheaza cocosul cu gaina... simplu prin copulare!
Cocosul imobilizeaza gaina, de obicei prin folosirea ciocului cu care se prinde de penele gainii din regiunea cefei. Picioarele, si pintenul ;) cocosului sunt fixate inapoia aripilor gainii, tot cu rol de imobilizare. Dupa imobilizarea zburatorii nefericite (atentie mare: gaina nu are orgasm, deci sa nu intrebi asta in topicul urmator) are loc copularea propriu-zisa in care cocosul isi depune materialul seminal in oviductul gainii (repet- nefericite).
CLICK AICI pentru o scurta lectie de anatomia pasarii

Cu ce isi depune materialul seminal in oviductul gainii??

#5 CatalinChis

CatalinChis

junior

• Membri
  • Pip
  • 22 posts

Posted 26 November 2007 - 05:02 PM

Cu ce isi depune materialul seminal in oviductul gainii??

cocosul nu prezinta penis...cocosul prezinta doar o papila care se deschide in momentul in care gaina este imobilizata is cele doua parti fem+masc ajung in contact...urmand sa depuna sperma in cloaca gainii

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users