Jump to content

Photo

pret lapte.

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 ionutz

ionutz

junior

• Membri
  • Pip
  • 5 posts

Posted 03 February 2011 - 12:17 AM

Buna,

Cat ofera Napolact(sau alti procesatori) pe litrul de lapte?

exista si vreo subventie calculata la litru de lapte vandut?

multumesc mult,

#2 nina h

nina h

membru junior

• Membri
  • PipPip
  • 182 posts

Posted 03 February 2011 - 10:11 AM

Buna,

Cat ofera Napolact(sau alti procesatori) pe litrul de lapte?

exista si vreo subventie calculata la litru de lapte vandut?

multumesc mult,

În zona noastrã este o veritabilã competiþie pentru laptele produs (din informaþiile pe care le am sunt in total 6 firme din care 4 plãtesc întotdeauna la termenul stabilit) spre norocul celor care au vaci de lapte :rolleyes: Din câte ºtiu eu, sunt douã firme care oferã 1,10 ron/litru lapte, iar celelalte 0,9 - 1,0 ron/litru lapte. Despre "subvenþie calculatã la litru de lapte vândut" nu ºtiu nimic.

#3 ionutz

ionutz

junior

• Membri
  • Pip
  • 5 posts

Posted 03 February 2011 - 10:21 AM

În zona noastrã este o veritabilã competiþie pentru laptele produs (din informaþiile pe care le am sunt in total 6 firme din care 4 plãtesc întotdeauna la termenul stabilit) spre norocul celor care au vaci de lapte :rolleyes: Din câte ºtiu eu, sunt douã firme care oferã 1,10 ron/litru lapte, iar celelalte 0,9 - 1,0 ron/litru lapte. Despre "subvenþie calculatã la litru de lapte vândut" nu ºtiu nimic.

multumesc pentru raspuns,

#4 lapte de capra

lapte de capra

junior

• Membri
  • Pip
  • 9 posts

Posted 13 January 2012 - 10:17 PM

Lapte si brânzã de caprã Bucureºti
produse ecologice 100% pentru sanatatea familiei tale!

Lapte viu(crud) de capra 6lei/l,branza de capra(din lapte crud)si alte specialitati de branza de capra derivate din lapte crud in toate sectoarele din Bucuresti.Va mai putem oferii urmatoarele produse pe parcursul anului;oua de gaina,miere de albine,bors din tarata de grau,legume si zarzavaturi 100% ecologice( nemodificate genetic).
Pentru mai multe informatii va rugam sa vizitati site-ul nostru www.laptesibranzadecaprabucuresti.com
Tel:0769591024

Microferma noastrã de capre se afla in sudul Romaniei la 80 km distanta de capitala þãrii, Bucureºti in Judeþul Teleorman, comuna Vitãnesti, sat Siliºtea.

Ne-am gandit ca sã venim in intampinarea celor care doresc sa consume alimente sãnãtoase cu propriile noastre produse ecologice cultivate in microferma noastrã. Pe parcursul anului avem urmatoarele produse ecologice: roºii, fasole verde, fidelutã uscatã , ceapã, usturoi, porumb zaharat de fiert (seria de toamna), dovlecei, ardei capia, ardei iute, varza, mazare , morcovi, telina, precum si ouã de gãinã , borº din tãrâtã de grâu.

Toate produsele noastre, de la laptele de caprã pana la brânza sau iaurt sunt produse cu adevãrat ecologice! Mulþi dintre clienþii nostri s-au edificat singuri asupra autenticitaþii produselor noastre ecologice. Gustul branzei de caprã adevãrat este inconfundabil! Cel care a gustat o singurã datã o branzã naturalã de caprã o va introduce in alimentaþia sa pentru todeauna!

Iar acum voi face o scurta prezentare a produselor de care dispunem si pe care le vom pune la dispozitia dumneavoastra.
Lapte si branzã de caprã:
Lapte de caprã la pet de 5l
Laptele este proaspãt in stare cruda- 30 lei/5l
Lapte de caprã la pet de 2 l
Laptele este proaspãt in stare crudã- 14 lei/2l
Specialitati din branza de capra:
Telemea de caprã proaspãtã(cas)- pret __ lei/kg
Telemea de caprã cu putinã sare - pret __ lei/kg
Specialitati de branzã:
Telemea de caprã maturatã -pret __ lei/kg la comanda
cu chimen
Telemea de caprã proaspatã -pret __ lei/kg la comanda
cu stafide
Telemea de caprã proaspatã -pret __ lei/kg la comanda
cu mãsline
cu masline
Telemea de caprã proaspãtã -pret __ lei/kg la comanda
cu nucã
Ouã de gainã calitatea 1-pret 1.3 lei/buc
calitatea 2pret- 1 leu/buc
Rosii ecologice calitatea 1-pret 3.5 lei/kg
calitatea 2-pret 3 lei/kg

Usturoi ecologic pret-20 lei/kg

Ceapa ecologica pret-3.5 lei/kg

Fasole ecologica pret-15 lei/kg

Porumb zaharat de fiert/seria toamna pret-1.5 lei/buc

Iezi pentru taiat

Pentru cei interesati iata cateva dintre beneficiile laptelui de capra asupra sanatatii :
- laptele de capra inlocuieste cu succes laptele de vaca pentru persoanele care au intoleranta la acesta din urma (indigestii, balonari).
- laptele de capra este mai usor digerabil
- continutul nutritiv din laptele de capra este foarte usor asimilabil
- este mult mai rapid si usor acceptat de catre copii deoarece are o compozitie asemanatoare laptelui matern!
- previne demineralizarea oaselor

Am atasat si cateva poze de la ferma noastra care se gasesc si pe site-ul nostru www.laptesibranzadecaprabucuresti.com

Attached Thumbnails

• rrr.jpg

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users