Jump to content

Photo

Cumpar oi tinere

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Biggy

Biggy

junior

• Membri
  • Pip
  • 1 posts

Posted 13 February 2011 - 10:41 PM

Buna Ziua,

Doresc sa cumpar oi tinere - de preferinta cu tot cu miei - din zone cu clima asemnatoare celei din judetul Suceava

Astept pe adresa bogdan.grudnicki@gmail.com sau la numarul 0724.200.274 oferte care sa contina urmatoarele detalii:

1.Numarul de oi (varsta) si miei (varsta si greutatea) disponibili pt a fi vanduti
2.Rasa
3.Zona in care pot fi vazuti si cumparati
4.Pret

Multumesc!

#2 george p

george p

junior

• Membri
  • Pip
  • 6 posts

Posted 23 February 2011 - 01:57 PM

nici o oferta ?
daca afli ceva sunt si eu interesat sa achizitionez 20-25
miei de prasila sunt din suceava de langa radauti astept oferte pe
www.fivia.sunphoto.ro

#3 Berbecul

Berbecul

junior

• Membri
  • Pip
  • 74 posts

Posted 01 March 2011 - 10:58 AM

Pai chestiunea sta in felul urmator: in acest moment (cand fatarile au inceput si la unii sunt chiar in toi), cu exceptia unor situatii mai deosebite, nimeni nu-si vinde oile! Daca le-a iernat pana acum este pentru a avea miei de la ele, miei pe care in max. 6-7 saptamani ii va vinde.

Pentru cei nou intrati (sau care doresc sa intre) in acest domeniu al cresterii oilor, perioada in care se vand / se cumpara oi este toamna! ;)

Sa auzim numai de bine!
Felician

#4 dale 77

dale 77

membru junior

• Membri
  • PipPip
  • 131 posts

Posted 03 March 2011 - 11:37 PM

Pai chestiunea sta in felul urmator: in acest moment (cand fatarile au inceput si la unii sunt chiar in toi), cu exceptia unor situatii mai deosebite, nimeni nu-si vinde oile! Daca le-a iernat pana acum este pentru a avea miei de la ele, miei pe care in max. 6-7 saptamani ii va vinde.

Pentru cei nou intrati (sau care doresc sa intre) in acest domeniu al cresterii oilor, perioada in care se vand / se cumpara oi este toamna! ;)

Sa auzim numai de bine!
Felician

In primul rind va salut d-le Felician,nu ne-am mai conversat de ceva vreme(UN AN BUN SI PLIN DE REALIZARI -va doresc).Si daca se cumpara acum oile fara miel,dar se ia cota de brinza care ar fi pretul pt o oaie tinara?

#5 Berbecul

Berbecul

junior

• Membri
  • Pip
  • 74 posts

Posted 04 March 2011 - 07:57 AM

Te salut si eu Dale! Imi era dor sa te mai vad pe aici.

Cu privire la intrebarea ta, eu nu am nici un raspuns (mi se mai intampla si mie ;) ) pentru simplu motiv ca pretul este dat de cerere si oferta. Ori, in cazul de fata, neavand oferta (adica nimeni nu-si vinde oile in aceasta perioada, decat fortat de anumite imprejurari) oricat ar fi cererea de mare, nu poti avansa nici un pret real. Se pot gasi "de ocazie" oi de vanzare, dar pretul este facut de proprietar si tine foarte mult de cat este el de obligat sa-si vanda oile.

Sa auzim numai de bine!
Felician

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users